AIS Athletics Track - Site License                     14/02/2021 - 2:59 PM
   2020-21 AACT Under 20 & Open Championships - 12/02/2021 to 14/02/2021    
                            AIS Athletics Field                             
 
Event 3031  Women 400 Metre Sprint Open
=========================================================================   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals    
=========================================================================   
Section  1                                                                  
  1 Oboya, Bendere            21 New South Wales        51.58      52.50    
  2 Rubie, Anneliese          29 New South Wales        52.62      53.07    
  3 Carli, Sarah              27 New South Wales        54.25      53.31    
  4 Beer, Ellie               18 Queensland             52.70      53.38    
  5 Blackburn, Angeline       32 South Canber           53.98      54.14    
  6 Bisset, Catriona          27 Victoria               54.00      54.61    
  7 Boden, Lauren             33 North Canber           53.70      54.70    
  8 Thornton, Jessica         23 New South Wales        53.96      55.68    
Section  2                                                                  
  1 Ferrier, Caitlyn          19 New South Wales        54.47      55.36    
  2 Klein, Sara               27 New South Wales        55.07      56.12    
  3 Mate, Brodee              23 New South Wales        56.74      56.16    
  4 Tennekoon, Jemima         24 Queensland             56.64      56.78    
  5 Roff, Lora                32 New South Wales        56.41      56.80    
  6 Halmy, Bethany            26 New South Wales        56.14      57.24    
  7 Worrell, Ruby             15 New South Wales        55.35      57.29    
  8 Palmer, Ashleigh          33 Victoria               56.95      57.43    
Section  3                                                                  
  1 McAdam, Lauren            34 Queensland             57.37      57.37    
  2 Carter, Claudia           22 Victoria               58.70      57.38    
  3 Ogle, Nicole              23 New South Wales        58.09      57.55    
  4 Douglas, Susie            20 New South Wales        57.51      57.91    
  5 Norton, Briony            22 New South Wales        57.51      58.03    
  6 Wahby, Kate               20 New South Wales        57.80      58.80    
  7 Pedder, Amy               31 Tasmania               58.33      58.94    
Section  4                                                                  
  1 Poole, Bronwyn            27 New South Wales        59.21      58.44    
  2 Brady, Tia                29 New South Wales        59.23      59.65    
  3 Walker, Kate              28 North Canber         1:00.50    1:00.87    
  4 Pensini, Amber            24 Woden Athlet         1:01.75    1:02.11    
  5 O'Neill, Jacqueline       28 New South Wales      1:00.50    1:02.99    
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Oboya, Bendere            21 New South Wales        51.58      52.50   1
  2 Rubie, Anneliese          29 New South Wales        52.62      53.07   1
  3 Carli, Sarah              27 New South Wales        54.25      53.31   1
  4 Beer, Ellie               18 Queensland             52.70      53.38   1
  5 Blackburn, Angeline       32 South Canber           53.98      54.14   1
  6 Bisset, Catriona          27 Victoria               54.00      54.61   1
  7 Boden, Lauren             33 North Canber           53.70      54.70   1
  8 Ferrier, Caitlyn          19 New South Wales        54.47      55.36   2
  9 Thornton, Jessica         23 New South Wales        53.96      55.68   1
 10 Klein, Sara               27 New South Wales        55.07      56.12   2
 11 Mate, Brodee              23 New South Wales        56.74      56.16   2
 12 Tennekoon, Jemima         24 Queensland             56.64      56.78   2
 13 Roff, Lora                32 New South Wales        56.41      56.80   2
 14 Halmy, Bethany            26 New South Wales        56.14      57.24   2
 15 Worrell, Ruby             15 New South Wales        55.35      57.29   2
 16 McAdam, Lauren            34 Queensland             57.37      57.37   3
 17 Carter, Claudia           22 Victoria               58.70      57.38   3
 18 Palmer, Ashleigh          33 Victoria               56.95      57.43   2
 19 Ogle, Nicole              23 New South Wales        58.09      57.55   3
 20 Douglas, Susie            20 New South Wales        57.51      57.91   3
 21 Norton, Briony            22 New South Wales        57.51      58.03   3
 22 Poole, Bronwyn            27 New South Wales        59.21      58.44   4
 23 Wahby, Kate               20 New South Wales        57.80      58.80   3
 24 Pedder, Amy               31 Tasmania               58.33      58.94   3
 25 Brady, Tia                29 New South Wales        59.23      59.65   4
 26 Walker, Kate              28 North Canber         1:00.50    1:00.87   4
 27 Pensini, Amber            24 Woden Athlet         1:01.75    1:02.11   4
 28 O'Neill, Jacqueline       28 New South Wales      1:00.50    1:02.99   4