AIS Athletics Track - Site License                     14/02/2021 - 2:59 PM
   2020-21 AACT Under 20 & Open Championships - 12/02/2021 to 14/02/2021    
                            AIS Athletics Field                             
 
Event 3030  Men 400 Metre Sprint Open
=========================================================================   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals    
=========================================================================   
Section  1                                                                  
  1 Beck, Alex                29 Queensland             45.82      45.92    
  2 Gunn, Tyler               22 New South Wales        46.93      46.62    
  3 Halpin, Ian               28 New South Wales        46.95      46.74    
  4 Bell, Keegan              20 New South Wales        47.07      47.32    
  5 Geary, Jack               22 Queensland             46.83      47.61    
  6 Sarmento, Jordan          25 New South Wales        46.78      47.66    
  7 Diffey, Connor            26 Queensland             47.34      48.32    
 -- Holder, Reece             19 Queensland             46.44        DNF    
Section  2                                                                  
  1 Stenmark, Louis           23 New South Wales        47.73      46.80    
  2 Guglielmino, Marcus       21 Victoria               47.87      47.09    
  3 Smith, Jamee              21 New South Wales        47.49      47.11    
  4 Rassool, Kevin            29 Victoria               47.93      47.28    
  5 Cohen, Mason              25 New South Wales        47.92      47.51    
  6 Crowe, Matt               24 New South Wales        47.74      47.56    
  7 Boulton, Jack             17 Victoria               47.99      47.58    
  8 Webb, Liam                22 New South Wales        47.95      47.81    
Section  3                                                                  
  1 Nketia Junior, Augustine  18 Woden Athlet           48.26      47.70    
  2 van Ratingen, Luke        20 New South Wales        48.20      48.02    
  3 Hunt, Thomas              20 New South Wales        48.93      48.48    
  4 Mizzi, Damien             21 New South Wales        48.04      48.50    
  5 Jeffreson, Charlie        17 New South Wales        48.65      48.66    
  6 Furminger, Corey          25 New South Wales        49.05      49.07    
  7 Shoobridge, Hayden        22 Queensland             49.01      49.63    
  8 McFadden, Jack            20 New South Wales        48.77      49.94    
Section  4                                                                  
  1 Mcpaul, James             22 New South Wales        49.29      48.37    
  2 Symons, Fraser            20 Queensland             49.29      48.50    
  3 Hoyer, Brendan            27 New South Wales        49.58      48.62    
  4 Fokas, Mark               20 New South Wales        49.14      48.96    
  5 Glascott, Thomas          21 New South Wales        49.81      49.31    
  6 Winsor, Matthew           23 New South Wales        49.44      49.59    
  7 Schaffer, Alex            30 Woden Athlet           50.35      49.74    
  8 Ash, Lachlan              20 New South Wales        49.71      50.29    
Section  5                                                                  
  1 Schmidt, Cooper           20 Queensland             50.89      49.77    
  2 Clarke, Oliver            22 New South Wales        50.66      49.88    
  3 Amekata, Gras             20 South Australia        50.36      51.63    
  4 Jeffery, Aaron            23 New South Wales        51.41      51.78    
  5 Baker, Joshua             23 New South Wales        52.00      52.19    
  6 %Turner          (36), J  25 Act Para-Ath           51.71      52.30    
  7 Hocking, Steven           41 Act Masters            51.97      52.59    
Section  6                                                                  
  1 Fairweather, Caleb        20 New South Wales        52.35      52.36    
  2 Dueza, Ryan               20 New South Wales        52.56      52.82    
  3 Turner, Jesse             25 North Canber           52.00      53.39    
  4 Soderlund, Zeth           24 New South Wales        53.84      53.56    
  5 Ryan, Liam                24 New South Wales        53.35      53.98    
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Beck, Alex                29 Queensland             45.82      45.92   1
  2 Gunn, Tyler               22 New South Wales        46.93      46.62   1
  3 Halpin, Ian               28 New South Wales        46.95      46.74   1
  4 Stenmark, Louis           23 New South Wales        47.73      46.80   2
  5 Guglielmino, Marcus       21 Victoria               47.87      47.09   2
  6 Smith, Jamee              21 New South Wales        47.49      47.11   2
  7 Rassool, Kevin            29 Victoria               47.93      47.28   2
  8 Bell, Keegan              20 New South Wales        47.07      47.32   1
  9 Cohen, Mason              25 New South Wales        47.92      47.51   2
 10 Crowe, Matt               24 New South Wales        47.74      47.56   2
 11 Boulton, Jack             17 Victoria               47.99      47.58   2
 12 Geary, Jack               22 Queensland             46.83      47.61   1
 13 Sarmento, Jordan          25 New South Wales        46.78      47.66   1
 14 Nketia Junior, Augustine  18 Woden Athlet           48.26      47.70   3
 15 Webb, Liam                22 New South Wales        47.95      47.81   2
 16 van Ratingen, Luke        20 New South Wales        48.20      48.02   3
 17 Diffey, Connor            26 Queensland             47.34      48.32   1
 18 Mcpaul, James             22 New South Wales        49.29      48.37   4
 19 Hunt, Thomas              20 New South Wales        48.93      48.48   3
 20 Mizzi, Damien             21 New South Wales        48.04      48.50   3
 20 Symons, Fraser            20 Queensland             49.29      48.50   4
 22 Hoyer, Brendan            27 New South Wales        49.58      48.62   4
 23 Jeffreson, Charlie        17 New South Wales        48.65      48.66   3
 24 Fokas, Mark               20 New South Wales        49.14      48.96   4
 25 Furminger, Corey          25 New South Wales        49.05      49.07   3
 26 Glascott, Thomas          21 New South Wales        49.81      49.31   4
 27 Winsor, Matthew           23 New South Wales        49.44      49.59   4
 28 Shoobridge, Hayden        22 Queensland             49.01      49.63   3
 29 Schaffer, Alex            30 Woden Athlet           50.35      49.74   4
 30 Schmidt, Cooper           20 Queensland             50.89      49.77   5
 31 Clarke, Oliver            22 New South Wales        50.66      49.88   5
 32 McFadden, Jack            20 New South Wales        48.77      49.94   3
 33 Ash, Lachlan              20 New South Wales        49.71      50.29   4
 34 Amekata, Gras             20 South Australia        50.36      51.63   5
 35 Jeffery, Aaron            23 New South Wales        51.41      51.78   5
 36 Baker, Joshua             23 New South Wales        52.00      52.19   5
 37 %Turner          (36), J  25 Act Para-Ath           51.71      52.30   5
 38 Fairweather, Caleb        20 New South Wales        52.35      52.36   6
 39 Hocking, Steven           41 Act Masters            51.97      52.59   5
 40 Dueza, Ryan               20 New South Wales        52.56      52.82   6
 41 Turner, Jesse             25 North Canber           52.00      53.39   6
 42 Soderlund, Zeth           24 New South Wales        53.84      53.56   6
 43 Ryan, Liam                24 New South Wales        53.35      53.98   6
 -- Holder, Reece             19 Queensland             46.44        DNF   1