AIS Athletics Track - Site License                     14/02/2021 - 2:59 PM
   2020-21 AACT Under 20 & Open Championships - 12/02/2021 to 14/02/2021    
                            AIS Athletics Field                             
 
Event 1018  Men 800 Metre Run Open
=========================================================================   
    Name                     Age Team                    Seed     Finals    
=========================================================================   
Section  1                                                                  
  1 Palfrey, Tom              18 North Canber         1:51.71    1:48.26    
  2 Jeffreson, Charlie        17 New South Wales      1:49.22    1:49.07    
  3 Cohen, Mason              25 New South Wales      1:46.52    1:49.12    
  4 West, Jared               33 New South Wales      1:50.54    1:49.44    
  5 Perrott, Jye              23 New South Wales      1:46.93    1:49.90    
  6 Atkinson, Joshua          18 New South Wales      1:51.77    1:50.06    
  7 Rosin, Max                19 Weston Creek         1:52.67    1:50.68    
  8 Todd, Hayden              16 Ginninderra          1:52.53    1:53.45    
  9 Brouw, Ethan              19 New South Wales      1:51.89    1:56.18    
Section  2                                                                  
  1 Dickinson, Robert         22 New South Wales      1:52.94    1:52.88    
  2 Musgrove, Cameron         23 New South Wales      1:53.48    1:52.91    
  3 Amekata, Gras             20 South Australia      1:53.48    1:53.35    
  4 Healey, James             18 New South Wales      1:53.00    1:53.38    
  5 Lang, Callam              21 New South Wales      1:56.00    1:53.66    
  6 Furminger, Corey          25 New South Wales      1:53.16    1:55.47    
  7 Matthews, Patrick         23 Weston Creek         1:54.32    1:56.77    
  8 Bishop, Benjamin          20 New South Wales      1:56.50    1:58.00    
  9 Longworth, Hamish         19 New South Wales      1:57.78    1:58.47    
Section  3                                                                  
  1 Johnson, Zachary          21 New South Wales      1:54.30    1:53.47    
  2 Shields, Kane             17 New South Wales      1:54.47    1:53.56    
  3 Lott, Stephen             23 New South Wales      1:58.31    1:58.49    
  4 Soderlund, Zeth           24 New South Wales      2:01.95    2:00.35    
  5 Ruiz Davila, Julio        25 New South Wales      1:59.00    2:01.06    
  6 Joyce, Matthew            32 New South Wales      1:59.64    2:02.15    
  7 Vidaic, Oliver            20 Ginninderra          2:06.00    2:04.61    
 -- Rossiter, Mark            42 Ginninderra          2:15.00        DNF    
============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals  H#
============================================================================
Finals                                                                      
  1 Palfrey, Tom              18 North Canber         1:51.71    1:48.26   1
  2 Jeffreson, Charlie        17 New South Wales      1:49.22    1:49.07   1
  3 Cohen, Mason              25 New South Wales      1:46.52    1:49.12   1
  4 West, Jared               33 New South Wales      1:50.54    1:49.44   1
  5 Perrott, Jye              23 New South Wales      1:46.93    1:49.90   1
  6 Atkinson, Joshua          18 New South Wales      1:51.77    1:50.06   1
  7 Rosin, Max                19 Weston Creek         1:52.67    1:50.68   1
  8 Dickinson, Robert         22 New South Wales      1:52.94    1:52.88   2
  9 Musgrove, Cameron         23 New South Wales      1:53.48    1:52.91   2
 10 Amekata, Gras             20 South Australia      1:53.48    1:53.35   2
 11 Healey, James             18 New South Wales      1:53.00    1:53.38   2
 12 Todd, Hayden              16 Ginninderra          1:52.53    1:53.45   1
 13 Johnson, Zachary          21 New South Wales      1:54.30    1:53.47   3
 14 Shields, Kane             17 New South Wales      1:54.47    1:53.56   3
 15 Lang, Callam              21 New South Wales      1:56.00    1:53.66   2
 16 Furminger, Corey          25 New South Wales      1:53.16    1:55.47   2
 17 Brouw, Ethan              19 New South Wales      1:51.89    1:56.18   1
 18 Matthews, Patrick         23 Weston Creek         1:54.32    1:56.77   2
 19 Bishop, Benjamin          20 New South Wales      1:56.50    1:58.00   2
 20 Longworth, Hamish         19 New South Wales      1:57.78    1:58.47   2
 21 Lott, Stephen             23 New South Wales      1:58.31    1:58.49   3
 22 Soderlund, Zeth           24 New South Wales      2:01.95    2:00.35   3
 23 Ruiz Davila, Julio        25 New South Wales      1:59.00    2:01.06   3
 24 Joyce, Matthew            32 New South Wales      1:59.64    2:02.15   3
 25 Vidaic, Oliver            20 Ginninderra          2:06.00    2:04.61   3
 -- Rossiter, Mark            42 Ginninderra          2:15.00        DNF   3