AIS Athletics Track - Site License                          14/02/2021 - 2:59 PM
      2020-21 AACT Under 20 & Open Championships - 12/02/2021 to 14/02/2021      
                               AIS Athletics Field                               
 
Event 3017  Men 100 Metre Sprint Under 20
=========================================================================        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims         
=========================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: 2.6                                                
  1 Goschnik, Andrew          19 New South Wales        11.00      10.84Q        
  2 Baker, Phillip            19 New South Wales        10.73      10.95q        
  3 Louison-Roe, Jay          18 New South Wales        11.20      11.18         
  4 Faulkner, Jonty           19 New South Wales        11.15      11.18         
  5 Murphy, Alex              17 New South Wales        11.00      11.19         
  6 Rann, Callum              16 New South Wales        11.61      11.68         
  7 Todd, Jacob               19 Ginninderra            11.70      12.28         
Heat  2 Preliminaries   Wind: 0.8                                                
  1 Boulton, Jack             17 Victoria               10.80      10.86Q        
  2 Tarrant, Ryan             17 Victoria               10.98      11.11q        
  3 Ayoade, Joseph            17 New South Wales        11.00      11.21         
  4 Froomes, Charlie          18 Victoria               11.23      11.22         
  5 Quintana, Ethan           17 New South Wales        11.13      11.23         
  6 Codjoe, Laud              18 New South Wales        11.60      11.69         
  7 Rosa, Eric                18 South Canber           11.70      11.96         
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.6                                                
  1 Bonney, Tyson             19 Queensland             10.89      10.98Q        
  2 Moir, William             17 New South Wales        10.98      11.16         
  3 Lloyd Jones, Daniel       18 New South Wales        11.26      11.29         
  4 Dennis, Joseph            18 New South Wales        11.52      11.36         
  5 Boadu, Emmanuel           18 New South Wales        11.05      11.40         
  6 Gillett, Christopher      18 New South Wales        11.10      11.59         
  7 Asharikkandy, Aditya      18 North Canber           12.05      12.21         
Heat  4 Preliminaries   Wind: 1.4                                                
  1 Donaldson, Nicholas       19 Woden Athlet           10.95      11.02Q        
  2 Willis, Tayleb            18 Victoria               10.92      11.02q        
  3 %Page            (47), J  17 Act Para-Ath           11.09      11.10q        
  4 Sultana, Sebastian        16 New South Wales        11.10      11.13         
  5 Watson-Howell, Patrick    17 North Canber           11.31      11.69         
  6 Sweet, Jackson            18 Victoria               11.50      11.75         
  7 Brennan, Pierce           18 Woden Athlet           12.36      12.89         
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries                                                                    
  1 Goschnik, Andrew          19 New South Wales        11.00      10.84Q  2.6  1
  2 Boulton, Jack             17 Victoria               10.80      10.86Q  0.8  2
  3 Bonney, Tyson             19 Queensland             10.89      10.98Q  0.6  3
  4 Donaldson, Nicholas       19 Woden Athlet           10.95      11.02Q  1.4  4
  5 Baker, Phillip            19 New South Wales        10.73      10.95q  2.6  1
  6 Willis, Tayleb            18 Victoria               10.92      11.02q  1.4  4
  7 %Page            (47), J  17 Act Para-Ath           11.09      11.10q  1.4  4
  8 Tarrant, Ryan             17 Victoria               10.98      11.11q  0.8  2
  9 Sultana, Sebastian        16 New South Wales        11.10      11.13   1.4  4
 10 Moir, William             17 New South Wales        10.98      11.16   0.6  3
 11 Louison-Roe, Jay          18 New South Wales        11.20      11.18   2.6  1
 12 Faulkner, Jonty           19 New South Wales        11.15      11.18   2.6  1
 13 Murphy, Alex              17 New South Wales        11.00      11.19   2.6  1
 14 Ayoade, Joseph            17 New South Wales        11.00      11.21   0.8  2
 15 Froomes, Charlie          18 Victoria               11.23      11.22   0.8  2
 16 Quintana, Ethan           17 New South Wales        11.13      11.23   0.8  2
 17 Lloyd Jones, Daniel       18 New South Wales        11.26      11.29   0.6  3
 18 Dennis, Joseph            18 New South Wales        11.52      11.36   0.6  3
 19 Boadu, Emmanuel           18 New South Wales        11.05      11.40   0.6  3
 20 Gillett, Christopher      18 New South Wales        11.10      11.59   0.6  3
 21 Rann, Callum              16 New South Wales        11.61      11.68   2.6  1
 22 Codjoe, Laud              18 New South Wales        11.60      11.69   0.8  2
 23 Watson-Howell, Patrick    17 North Canber           11.31      11.69   1.4  4
 24 Sweet, Jackson            18 Victoria               11.50      11.75   1.4  4
 25 Rosa, Eric                18 South Canber           11.70      11.96   0.8  2
 26 Asharikkandy, Aditya      18 North Canber           12.05      12.21   0.6  3
 27 Todd, Jacob               19 Ginninderra            11.70      12.28   2.6  1
 28 Brennan, Pierce           18 Woden Athlet           12.36      12.89   1.4  4