AIS Athletics Track - Site License                          14/02/2021 - 2:59 PM
      2020-21 AACT Under 20 & Open Championships - 12/02/2021 to 14/02/2021      
                               AIS Athletics Field                               
 
Event 3013  Men 100 Metre Sprint Open
=========================================================================        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims         
=========================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: 2.9                                                
  1 Clark, Zen                20 Queensland             10.56      10.69Q        
  2 Cooper, Ryan              22 Tasmania               10.87      10.71q        
  3 Rathore, Shakti           28 New South Wales        10.85      10.77q        
  4 Neale, Ryan               23 Queensland             11.31      11.04         
  5 Kaszonyi, Lachlan         20 New South Wales        11.08      11.05         
  6 Webb, Liam                22 New South Wales        11.07     J11.05         
  7 Mawer, Connor             20 New South Wales        11.34      11.39         
Heat  2 Preliminaries   Wind: 1.8                                                
  1 Moir, Sebastien           21 New South Wales        10.57      10.72Q        
  2 Kovacic, Hayden           28 New South Wales        10.88      10.74q        
  3 Fullerton, Harry          23 New South Wales        10.76      10.77q        
  4 Tshuma, Taboka            21 New South Wales        11.10      11.18         
  5 Winsor, Matthew           23 New South Wales        11.30      11.19         
  6 Mayengo, Brian            31 Victoria               11.07      11.29         
  7 Noyeaux, Sean             21 New South Wales        11.44      11.54         
Heat  3 Preliminaries   Wind: 1.4                                                
  1 Despard, Jacob            25 Tasmania               10.59      10.71Q        
  2 %Perris          (13), C  29 Act Para-Ath           10.76      10.81q        
  3 Spikers, Mason            23 Victoria               10.91      10.97         
  4 Shema, Yves               20 New South Wales        11.02      11.12         
  5 Devery, Christopher       25 New South Wales        11.10      11.46         
  6 Vasquez, Marco            28 New South Wales        11.45      11.70         
 -- McMahon, Ashley           46 New South Wales        11.30        DNF         
Heat  4 Preliminaries   Wind: 3.4                                                
  1 Agnew, Tom                22 Woden Athlet           10.75      10.51Q        
  2 Wood, Matthew             24 New South Wales        10.91      10.79q        
  3 Sullivan, Matt            22 New South Wales        11.10      10.94         
  4 Ndlovu, Ashlyn            23 New South Wales        11.01      10.95         
  5 D'Arcy, Jack              24 New South Wales        11.30      11.40         
  6 Devarajan, Dayanand       22 North Canber           11.52      11.54         
 -- Stubbs, Aaron             31 Queensland             10.60        DNF         
Heat  5 Preliminaries   Wind: 0.4                                                
  1 Asim, Abdoulie            29 New South Wales        10.60      10.65Q        
  2 Clabburn, Lewis           21 New South Wales        10.92      10.78q        
  3 Konomanyi, Michael        25 New South Wales        10.73      10.85         
  4 Zaineddine, Zac           21 New South Wales        11.30      11.18         
  5 Coetser, Jascha           22 Queensland             11.00      11.30         
  6 Brown, Justin             25 New South Wales        11.14      11.35         
  7 Rossiter, Mark            42 Ginninderra            11.80      12.09         
Heat  6 Preliminaries   Wind: 0.4                                                
  1 Bate, Nicholas            26 New South Wales        10.73      10.87Q        
  2 Whitehead, Hugo           22 New South Wales        10.66      10.92         
  3 Taylor, Samuel            20 New South Wales        10.93      10.97         
  4 Tucker, Thomas            20 New South Wales        11.17      11.32         
  5 Ehrlich, Lewis            35 New South Wales        11.00      11.59         
  6 Denham, Benjamin          21 New South Wales        11.30      11.60         
  7 Calvert, Simon            31 Tasmania               12.00      12.64         
Heat  7 Preliminaries   Wind: 2.2                                                
  1 Hansford, Michael         24 Victoria               10.69      10.71Q        
  2 Khan, Nabill              21 New South Wales        10.70      10.83         
  3 Goschnik, Luke            20 New South Wales        10.95      10.88         
  4 Hayashi, Sean             23 New South Wales        11.18      11.17         
  5 Jeffery, Aaron            23 New South Wales        11.00      11.18         
  6 Harper, Mark              46 Victoria               11.27      11.37         
  7 Austin, David             51 Act Masters            12.15      11.97         
Heat  8 Preliminaries   Wind: 1.4                                                
  1 Bennett, Jackson          28 Victoria               10.70      10.77Q        
  2 Hough, Nick               28 New South Wales        10.98      10.81q        
  3 Riali, Nathan             30 Victoria               10.70      10.85         
  4 Sharwood, Isaac           20 New South Wales        10.99      10.93         
  5 Vane-Tempest, Jack        23 New South Wales        11.25      11.10         
  6 D'Silva, Evander          25 Victoria               11.26      11.25         
  7 Romero, Alan              35 Act Masters            12.80      12.30         
  8 Kellett, Jonathan         37 New South Wales        12.80      12.84         
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries                                                                    
  1 Agnew, Tom                22 Woden Athlet           10.75      10.51Q  3.4  4
  2 Asim, Abdoulie            29 New South Wales        10.60      10.65Q  0.4  5
  3 Clark, Zen                20 Queensland             10.56      10.69Q  2.9  1
  4 Hansford, Michael         24 Victoria               10.69      10.71Q  2.2  7
  4 Despard, Jacob            25 Tasmania               10.59      10.71Q  1.4  3
  6 Moir, Sebastien           21 New South Wales        10.57      10.72Q  1.8  2
  7 Bennett, Jackson          28 Victoria               10.70      10.77Q  1.4  8
  8 Bate, Nicholas            26 New South Wales        10.73      10.87Q  0.4  6
  9 Cooper, Ryan              22 Tasmania               10.87      10.71q  2.9  1
 10 Kovacic, Hayden           28 New South Wales        10.88      10.74q  1.8  2
 11 Fullerton, Harry          23 New South Wales        10.76      10.77q  1.8  2
 11 Rathore, Shakti           28 New South Wales        10.85      10.77q  2.9  1
 13 Clabburn, Lewis           21 New South Wales        10.92      10.78q  0.4  5
 14 Wood, Matthew             24 New South Wales        10.91      10.79q  3.4  4
 15 Hough, Nick               28 New South Wales        10.98      10.81q  1.4  8
 15 %Perris          (13), C  29 Act Para-Ath           10.76      10.81q  1.4  3
 17 Khan, Nabill              21 New South Wales        10.70      10.83   2.2  7
 18 Riali, Nathan             30 Victoria               10.70      10.85   1.4  8
 18 Konomanyi, Michael        25 New South Wales        10.73      10.85   0.4  5
 20 Goschnik, Luke            20 New South Wales        10.95      10.88   2.2  7
 21 Whitehead, Hugo           22 New South Wales        10.66      10.92   0.4  6
 22 Sharwood, Isaac           20 New South Wales        10.99      10.93   1.4  8
 23 Sullivan, Matt            22 New South Wales        11.10      10.94   3.4  4
 24 Ndlovu, Ashlyn            23 New South Wales        11.01      10.95   3.4  4
 25 Taylor, Samuel            20 New South Wales        10.93      10.97   0.4  6
 25 Spikers, Mason            23 Victoria               10.91      10.97   1.4  3
 27 Neale, Ryan               23 Queensland             11.31      11.04   2.9  1
 28 Kaszonyi, Lachlan         20 New South Wales        11.08      11.05   2.9  1
 29 Webb, Liam                22 New South Wales        11.07     J11.05   2.9  1
 30 Vane-Tempest, Jack        23 New South Wales        11.25      11.10   1.4  8
 31 Shema, Yves               20 New South Wales        11.02      11.12   1.4  3
 32 Hayashi, Sean             23 New South Wales        11.18      11.17   2.2  7
 33 Jeffery, Aaron            23 New South Wales        11.00      11.18   2.2  7
 33 Tshuma, Taboka            21 New South Wales        11.10      11.18   1.8  2
 33 Zaineddine, Zac           21 New South Wales        11.30      11.18   0.4  5
 36 Winsor, Matthew           23 New South Wales        11.30      11.19   1.8  2
 37 D'Silva, Evander          25 Victoria               11.26      11.25   1.4  8
 38 Mayengo, Brian            31 Victoria               11.07      11.29   1.8  2
 39 Coetser, Jascha           22 Queensland             11.00      11.30   0.4  5
 40 Tucker, Thomas            20 New South Wales        11.17      11.32   0.4  6
 41 Brown, Justin             25 New South Wales        11.14      11.35   0.4  5
 42 Harper, Mark              46 Victoria               11.27      11.37   2.2  7
 43 Mawer, Connor             20 New South Wales        11.34      11.39   2.9  1
 44 D'Arcy, Jack              24 New South Wales        11.30      11.40   3.4  4
 45 Devery, Christopher       25 New South Wales        11.10      11.46   1.4  3
 46 Noyeaux, Sean             21 New South Wales        11.44      11.54   1.8  2
 46 Devarajan, Dayanand       22 North Canber           11.52      11.54   3.4  4
 48 Ehrlich, Lewis            35 New South Wales        11.00      11.59   0.4  6
 49 Denham, Benjamin          21 New South Wales        11.30      11.60   0.4  6
 50 Vasquez, Marco            28 New South Wales        11.45      11.70   1.4  3
 51 Austin, David             51 Act Masters            12.15      11.97   2.2  7
 52 Rossiter, Mark            42 Ginninderra            11.80      12.09   0.4  5
 53 Romero, Alan              35 Act Masters            12.80      12.30   1.4  8
 54 Calvert, Simon            31 Tasmania               12.00      12.64   0.4  6
 55 Kellett, Jonathan         37 New South Wales        12.80      12.84   1.4  8
 -- Stubbs, Aaron             31 Queensland             10.60        DNF   3.4  4
 -- McMahon, Ashley           46 New South Wales        11.30        DNF   1.4  3