AIS Athletics Track - Site License                          14/02/2021 - 2:59 PM
      2020-21 AACT Under 20 & Open Championships - 12/02/2021 to 14/02/2021      
                               AIS Athletics Field                               
 
Event 5004  Men 200 Metre Sprint Under 20
=========================================================================        
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims         
=========================================================================        
Heat  1 Preliminaries   Wind: -1.8                                               
  1 Baker, Phillip            19 New South Wales        21.77      22.60Q        
  2 Eddowes, Colby            19 South Canber           22.31      22.95         
  3 Peter, Abiatara           18 New South Wales        22.97      24.15         
  4 De Simone, Michael        18 North Canber           24.12      25.23         
  5 Asharikkandy, Aditya      18 North Canber           24.54      25.30         
 -- Nketia Junior, Augustine  18 Woden Athlet           22.39        DNF         
Heat  2 Preliminaries   Wind: -0.1                                               
  1 Donaldson, Nicholas       19 Woden Athlet           21.86      22.22Q        
  2 Quintana, Ethan           17 New South Wales        22.28      22.35q        
  3 Grabowski, William        18 New South Wales        22.40      22.62q        
  4 Boadu, Emmanuel           18 New South Wales        22.70      23.21         
  5 Todd, Jacob               19 Ginninderra            23.84      24.52         
  6 Brennan, Pierce           18 Woden Athlet           25.77      25.79         
Heat  3 Preliminaries   Wind: 0.5                                                
  1 Goschnik, Andrew          19 New South Wales        22.10      22.12Q        
  2 Moir, William             17 New South Wales        22.45      22.21q        
  3 Murphy, Alex              17 New South Wales        22.66      22.76q        
  4 Lloyd Jones, Daniel       18 New South Wales        23.75      22.87         
  5 Todd, Hayden              16 Ginninderra            23.23      23.81         
  6 Gillett, Christopher      18 New South Wales        22.20      38.41         
Heat  4 Preliminaries   Wind: -2.0                                               
  1 Tarrant, Ryan             17 Victoria               22.11      22.66Q        
  2 Rothwell, Zachary         19 New South Wales        22.18      23.06         
  3 Dennis, Joseph            18 New South Wales        22.60      23.10         
  4 Sultana, Sebastian        16 New South Wales        22.50      23.38         
  5 Rann, Callum              16 New South Wales        23.29      23.63         
  6 Rosa, Eric                18 South Canber           23.71      24.76         
=================================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims  Wind H#
=================================================================================
Preliminaries                                                                    
  1 Goschnik, Andrew          19 New South Wales        22.10      22.12Q  0.5  3
  2 Donaldson, Nicholas       19 Woden Athlet           21.86      22.22Q -0.1  2
  3 Baker, Phillip            19 New South Wales        21.77      22.60Q -1.8  1
  4 Tarrant, Ryan             17 Victoria               22.11      22.66Q -2.0  4
  5 Moir, William             17 New South Wales        22.45      22.21q  0.5  3
  6 Quintana, Ethan           17 New South Wales        22.28      22.35q -0.1  2
  7 Grabowski, William        18 New South Wales        22.40      22.62q -0.1  2
  8 Murphy, Alex              17 New South Wales        22.66      22.76q  0.5  3
  9 Lloyd Jones, Daniel       18 New South Wales        23.75      22.87   0.5  3
 10 Eddowes, Colby            19 South Canber           22.31      22.95  -1.8  1
 11 Rothwell, Zachary         19 New South Wales        22.18      23.06  -2.0  4
 12 Dennis, Joseph            18 New South Wales        22.60      23.10  -2.0  4
 13 Boadu, Emmanuel           18 New South Wales        22.70      23.21  -0.1  2
 14 Sultana, Sebastian        16 New South Wales        22.50      23.38  -2.0  4
 15 Rann, Callum              16 New South Wales        23.29      23.63  -2.0  4
 16 Todd, Hayden              16 Ginninderra            23.23      23.81   0.5  3
 17 Peter, Abiatara           18 New South Wales        22.97      24.15  -1.8  1
 18 Todd, Jacob               19 Ginninderra            23.84      24.52  -0.1  2
 19 Rosa, Eric                18 South Canber           23.71      24.76  -2.0  4
 20 De Simone, Michael        18 North Canber           24.12      25.23  -1.8  1
 21 Asharikkandy, Aditya      18 North Canber           24.54      25.30  -1.8  1
 22 Brennan, Pierce           18 Woden Athlet           25.77      25.79  -0.1  2
 23 Gillett, Christopher      18 New South Wales        22.20      38.41   0.5  3
 -- Nketia Junior, Augustine  18 Woden Athlet           22.39        DNF  -1.8  1